PLASTİK ENJEKSİYON BASKI

EFECE Plastik bünyesinde, 3 farklı ilçe de bulunan fabrikalarında toplam 18 adet enjeksiyon baskı makineleri bulunmaktadır.  Üretim bölümlerimizdeki bu makinalar 100 – 380 aralığında tonaja sahip olup, makinelerimiz düzenli olarak yenilenmekte ve gelişen teknoloji trendlerini takip etmektedir. 

Bir çok plastik ürünlerin yapımında öncü olan enjeksiyon baskı yöntemi, eritilen hammaddenin kalıp içerisine belirli bir sıcaklıkta, hızda, ve basınçta enjekte edilmesiyle ve ardından soğutma işlemiyle elde edilmesidir. Bir çok farklı değişkeni içinde barındıran ve ham maddenin hem de üretim ölçü ayarlarının dikkatle ayarlanması gereken baskı işlemi, uzmanlar tarafından yapılmadığı taktirde mutlaka istenmeyen sonuçlara yol açacaktır. 

Efece Plastik olarak bütün süreçleri detayla inceleyen uzman ekibimiz, ve kullanılan hammadde karışımlarını özenle seçen ve sık sık denemelerle en optimal sonuca ulaşmaya çalışan ekibimiz, bu süreci analiz eder ve çözüm odaklı çalışmaktadır.

 

Analiz ve Testlere örnekler:

 

Hammadde Analizi

Çekme Testi

Basma Testi 

Düşme Testi

Sertlik Ölçme Testi

 

Medikal Enjeksiyon Baskı & Fason Baskı 

 

Medikal alanda ilerlemeyi kendine misyon edinmiş ve bütün gerekliliklerini tamamlayan firmamız, medikal enjeksiyon baskı şartlarına uygun kontrollü ve temiz odalarını, ve üretim sonrası sterilizasyon istemi olan ürünleri ışınlamardan geçirerek bütün gerekli koşulları sağlamaktadır. 

Medikal alandaki yoğunlaşmamızın ötesinde, ambalaj, inşaat, sanayi tipi ve otomotiv sektörlerine de düzenli olarak baskı hizmetleri sunmaktayız. Sektörün gerekliliklerine ve müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, gerek fason baskı gerekse çizim sürecinden baskı sürecine kadar bütün yükü aldığımız baskı hizmetlerini her türlü sektör için sağlama kapasitesi ve çalışma alanına sahibiz.